8 Stations 2000pcs/Hr Fully Automatic Screen Printing Machine 600x250mm
Détails sur le produit:
| Lieu d'origine: | Dongguan Guangdong Chine |
| Nom de marque: | SENNY |
| Certification: | CE SGS |
| Numéro de modèle: | Le numéro de série: |
Conditions de paiement et expédition:
| Quantité de commande min: | 1 pièce |
|---|---|
| Prix: | negotiable |
| Détails d'emballage: | paquet de contreplaqué |
| Délai de livraison: | un mois |
| Conditions de paiement: | T/T |
| Capacité d'approvisionnement: | 20 pièces/an |
|
Détail Infomation |
Description de produit
Multi-Color Buckets Fully Auto Silk Screen Printing Machine 1-8 Colours
This machine is designed specially for printing on 1L to 5L plastic buckets.
1. Less tooling, easy operation, low maintenance and high accuracy. Colour to colour register accuracy.
2. Controlled by PLC and touch screen display, with kinds of monitor system to ensure the machine running stable and safe at high speed.
Technical Specifications:
| Max Printing Area | L600mmx W250mm |
| Bucket Diameter | 100mm to 300mm |
| Max.frame size | L800mmx W400mm |
| Max.printing speed | up to 2000pcs/hr. |
![]()



