60Hz Fully Automatic Screen Printing Machine , 45pcs/Min 4 Station Screen Printer
Détails sur le produit:
| Lieu d'origine: | Dongguan Guangdong Chine |
| Nom de marque: | SENNY |
| Certification: | CE SGS |
| Numéro de modèle: | Le numéro de série SRS1249-DR |
Conditions de paiement et expédition:
| Quantité de commande min: | 1 pièce |
|---|---|
| Prix: | negotiable |
| Détails d'emballage: | paquet de contreplaqué |
| Délai de livraison: | un mois |
| Conditions de paiement: | T/T et LC |
| Capacité d'approvisionnement: | 10pcs / mois |
|
Détail Infomation |
Description de produit
Technical Specifications
| Model | SRS829-D | SRS1033-D | SRS1249-D | SRS1669-D | SRS829-DR | SRS1039-DR | SRS1249-DR | SRS1669-DR |
| Printing stations | 2 | 3 | 4 | 6 | 2 | 3 | 4 | 6 |
| Product diameter | Irregular shapes 20-100mm | cylindrical 20-100mm |
| Printing speed | Up to 45pcs/min |
| Max. printing area | L250mm X W160mm |
| Product height | 250mm |
| Air presser | 6-7 bar |
| Power | 380V 50/60HZ |
![]()
The machine is multifunctional rotary multicolor screen printing machine. It is mainly used to print the patterns and words of irregular glass bottle, glass tube, wine bottle cap, tube product, lipstick, flat surface and so on. Featuring with easy operation, accuracy positioning, highly automation and fast in printing.
Features:
1. Less tooling, easy operation, low maintenance and high accuracy. Colour to colour register accuracy.
2. Controlled by PLC and touch screen display, with kinds of monitor system to ensure the machine running stable and safe at high speed.
3. According to the characteristics of products , this machine can be equipped with kinds of functions such as:
Plasma Treating system
CCD fix system
Hot-stamping system
UV-LED system
4. All key components are imported from German, USA and Japan to ensure the machine quality and stability of printing.
5. Three languages such as Chinese, English and Spanish supported. Also we can write other language in the PLS according to your mather language.
6. We can customize machine according to the special products
Printing samples
![]()
Optional Configuration
![]()



